Artykuły

W tym miejscu znajdziecie artykuły dotyczące trenowania triathlonu oraz wpisy dotyczące moich zawodów oraz podróży rowerowych. 

strefy treningowe w kolarstwie

Warto wiedzieć w jakich strefach jeździmy i co nam daje trening w konkretnej strefie Przedstawiona wiedza została zaczerpnięta z książki „Podręcznik treningu z miernikiem mocy” autorstwa znakomitego trenera sportów wytrzymałościowych J. Friela. 

Uważam, że ciekawym prezentem dla triathlonisty może być voucher dotyczący współpracy z trenerem triathlonu. Taki voucher zawiera bardzo dużą ilość specjalistycznej triathlonowej wiedzy, która przyda się każdemu triathloniście.

Rok 2022 miał być dla mnie odpoczynkiem od ścigania oraz regularnych treningów. Postanowiłem jednak zrobić mały wyjątek i pojechać na Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie odbywające się 7 sierpnia 2022 roku w Kraśniku na dystansie olimpijskim.

Siła biegowa jest bardzo ważnym elementem treningu każdego biegacza i triathlonisty. Podczas wykonywania każdego kroku podczas biegu wykonujemy odbicie się od podłoża. Trening siły biegowej ma na celu zwiększenie siły tego odbicia.

Voucher jest prezentem dla każdego triathlonisty lub osoby, która dopiero zamierza zacząć przygodę z triathlonem. Jest to doskonały pomysł dla zawodników, którym treningi nie przynoszą oczekiwanych efektów. 

Roztrenowanie wbrew pozorom jest bardzo istotnym okresem w roku każdego triathlonisty. To właśnie wtedy przerywamy regularne treningi i więcej czasu na życie prywatne. Ten okres ma na celu całkowitą regenerację po sezonie…

Strona TrainingPeaks umożliwia współpracę między zawodnikiem a trenerem. Została ona stworzona głównie z myślą o sporach wytrzymałościowych takich jak np. triathlon, bieganie, kolarstwo. Główną funkcją strony jest możliwość rozpisywania oraz analizowania…

Bezpośrednie przygotowanie startowe jest to dla mnie osobiście najlepszy okres w trakcie sezonu. BPS jest to okres trwający od 3 tygodni do 8 tygodni w zależności od zawodów w jakich startujemy, Nasze obciążenie treningowe jest wtedy mniejsze niż normalnie…